KEK
Fillimi / Lajmet / PDK: Lajmi se po bëhemi gati të hyjmë në Koalicionin qeverisës, është plotësisht i pavërtetë dhe mashtrim i opnionit
PDK

PDK: Lajmi se po bëhemi gati të hyjmë në Koalicionin qeverisës, është plotësisht i pavërtetë dhe mashtrim i opnionit

Zëdhënësi i Partisë Demokratike të Kosovës, Avni Bytyçi, ka reaguar pas raportimit se PDK po bëhet gati të hy në koalicion qeverisës. Bytyçi, në profilin e tij në “Facebook”, ka shkruar se PDK asnjëherë deri më tani. “Lajmi se PDK po bëhet gati të hyjë në Koalicionin qeverisës, është plotësisht i pavërtetë. Për një kohë të gjatë, disa media dhe analistë po e mashtrojnë opinion se kinse ka një marrëveshje për hyrjen e PDK-së në Qeveri. Janë përmendur emra e konfiguracione politike. Por, të gjitha këto, janë të pavërteta”, thotë ai. Sipas tij, PDK është në opozitë dhe do të vazhdojë të qëndrojë si e tillë.

Kontrolloni gjithashtu

Gjykata Speciale e fton në cilësin e të dyshuarit ish eprorin e UÇK-së, Florim Kllokoqin nga Mareci i Prishtinës

Gjykata Speciale e fton në cilësinë e të dyshuarit ish eprorin e UÇK-së, Florim Kllokoqi

Prokurori i Gjykatës Speciale ka ftuar në cilësinë e të dyshuarit, ish eprorin e UÇK-së, ...