KEK
Fillimi / Lajmet / PDK në Prizren, vlerëson se qeverisja aktuale nga Haskuka është larg përfaqësimit të interesave të qytetarëve
PDK në Prizren, vlerëson se qeverisja aktuale nga Haskuka është larg përfaqësimit të interesave të qytetarëve

PDK në Prizren, vlerëson se qeverisja aktuale nga Haskuka është larg përfaqësimit të interesave të qytetarëve

Partia Demokratike e Kosovës Dega në Prizren, ka thënë se qeverisja aktuale nga Mytaher Haskuka është larg përfaqësimit të interesave të qytetarëve. Sipas kësaj partie, mandati i kësaj qeverisje është karakterizuar me drejtorë të akuzuar. Dega e PDK-së në këtë qytet ka bërë me dije se vazhdimisht ka ngritur shqetësime, për modelin e qeverisjes lokale në Prizren. Sipas PDK-së në Prizren, në gjysmën e parë të mandatit, gjysma e drejtorëve ishin të akuzuar.

Kontrolloni gjithashtu

1 vit nga tërmeti prej 6,4 ballësh që e goditi Thumanë dhe mori jetën e 51 personave si dhe lëndime moren mbi 900

1 vit nga tërmeti prej 6,4 ballësh që e goditi Thumanë dhe mori jetën e 51 personave si dhe lëndime morën mbi 900 të tjerë

Mëngjesin e hershëm të 26 nëntorit të 2019-ës një tërmet prej 6,4 ballësh goditi fshatin ...