KEK
Fillimi / Lajmet / Popi i vdekur, Amfilohije, infekton mijëra besimtarë serbë në Mal të Zi me rastin e funeralit, besimtarët i puthen dorën
Popi i vdekur, Amfilohije, infekton mijëra besimtarë serbë në Mal të Zi me rastin e funeralit, besimtarët i puthen dorën

Popi i vdekur, Amfilohije, infekton mijëra besimtarë serbë në Mal të Zi me rastin e funeralit, besimtarët i puthen dorën

Mali i Zi regjistroi një rritje të ndjeshme të numrit të pacientëve gjatë dhe pas zgjedhjeve parlamentare, të cilat u mbajtën në fund të gushtit, kur si qeveria ashtu edhe opozita organizuan tubime politike, kështu që brenda pak ditësh më shumë se 100. 000 njerëz dolën në rrugët e Malit të Zi. Gjithashtu, një valë e re e përhapjes së epidemisë solli funeralin e Metropolitit të Kishës Ortodokse Serbe në Malin e Zi Amfilohije, në fillim të Nëntorit, në të cilin morën pjesë disa mijëra qytetarë, gjatë së cilës besimtarët puthën dorën e të ndjerit, i cili vdiq nga virusi korona  dhe të gjithë morën kungimin,  me të njëjtën lugë. Prej asaj dite, Mali i Zi ndodhet në vendin e tretë në botë me të infektuar në një milion banorë, edhe pse ku shtet ka më pak se një milion banorë.

Kontrolloni gjithashtu

Sadik Halitjaha: Ne veteranet e UÇK duhet ta votojmë PDK-në, sepse siguron ekonomi, zhvillim dhe garanton mbrojtjen e Kosovës

Sadik Halitjaha: Ne veteranet e UÇK duhet ta votojmë PDK-në, sepse siguron ekonomi, zhvillim dhe garanton mbrojtjen e Kosovës

Kandidati për deputet nga radhët e PDK-së, ish eprori i UÇK-së, Sadik Halitjaha në një ...