KEK
Fillimi / Njoftime / Qendra e Studentëve në Prishtinë hap konkursin për pranimin e 1.600 studentëve të rinj
Qendra e Studentëve në Prishtinë hap konkursin për pranimin e 1.600 studentëve të rinj

Qendra e Studentëve në Prishtinë hap konkursin për pranimin e 1.600 studentëve të rinj

Qendra e Studentëve ka njoftuar se është hapur konkursi për pranimin e studentëve për banim në konvikte dhe për ushqim në mensë. Konkursi do të hapet më 29 tetor dhe do të qëndrojë i hapur deri më 11 nëntor. “Qendra e Studentëve e Universitetit të Prishtinës, shpallë konkursin për pranimin e studentëve për banim në konvikte dhe për ushqim në mensë, për vitin akademik 2020/2021.Konkursi do të jetë i hapur prej datës 29.10.2020deri më datën 07.11.2020”, thuhet në njoftimin e QS-së.  Ndërkohë, për shkak të pandemisë, QS sivjet do të pranojë vetëm 1 mijë e 600 studentë, ku do të jetë vetëm nga një student në një dhomë.

Kontrolloni gjithashtu

Oda e Hotelerisë dhe Turizmit paralajmëron protesta nëse nuk miratohet Pakoja e Rimëkëmbjes Ekonomike

Oda e Hotelerisë dhe Turizmit paralajmëron protesta nëse nuk miratohet Pakoja e Rimëkëmbjes Ekonomike

Oda e Hotelerisë dhe Turizmit ka paralajmëruar protesta në rast se as në seancën e ...