Ramosaj: Duke nderuar kujtimin për dëshmorët e Kombit, nderojmë atdheun tonë të lavdishëm dhe kujtojmë idealin për të cilin ata u flijuan

Në 25 vjetorin e fillimit të luftës për çlirimin e vendit në Zonën e Dukagjinit, 24 Mars 1998 dhe 24 Mars 1999, ndërhyrjes së forcave të NATO-s kundër caqeve ushtarake serbe, sot Kryetari i komunës së Deçanit, z. Bashkim Ramosaj, së bashku me ish Komandantin e Zonës Operative të Dukagjinit z. Ramush Haradinaj, kanë bërë homazhe në nderim të të rënëve për liri. Me këtë rast kryetari ramosaj tha se, kujtojmë me lavdi tre dëshmorët e parë të 24 Marsit, Gazmend Mehmetaj, Agron Mehmetaj e Himë Haradinaj dhe gjithë dëshmorët e rënë për lirinë e atdheut. Nderim përgjithmonë e përjetësisht për 24 Marsin e Haradinajve dhe të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës! Mirënjohje për 24 Marsin e NATO-s e të Shteteve të Bashkuara të Amerikës! Lavdi jetës dhe veprës së dëshmorëve të kombit, ka thënë mes tjerash kryetari Ramosaj.

Mund të jetë një imazh i 6 persona, njerëz në këmbë dhe ambiente të jashtme

Kontrolloni gjithashtu

Përkujtohet fillimi i luftimeve për Rahovecin

Kryetari i komunës së Rahovecit Smajl Latifi, me bashkëpunëtor dhe qytetarë të shumtë, te Muri …