Limak Kosovo
Fillimi / Lajmet / Shqipëria goditet nga tërmeti prej 5.8 ballë të Rihterit
Një tërmet i fuqisë 4.52 shkallësh të rihterit e ka goditur sot qytetin e Kukësit, dridhjet e tij janë dëgjuar edhe në Kosovë

Shqipëria goditet nga tërmeti prej 5.8 ballë të Rihterit

Një tërmet i fuqishëm ka goditur Shqipërinë sot pasdite në ora 16 e 4 minuta. Njoftohet se epiqendra e tij ka qenë në detin Adriatik Tërmeti ka qenë i fuqishëm dhe është ndjerë në të gjitha qytetet e Shqipërisë por edhe në qytetet e Kosovës. Ende nuk raportohet për dëme eventuale. Shqipëria veriore është goditur nga tërmeti edhe një javë me parë por ai ishte me fuqi më të vogël goditëse, prej 3.8 shkallë të Rihterit.

Kontrolloni gjithashtu

Hoti e viziton kompleksin “Adem Jashari” në Prekaz si dhe kullat e familjës Jashari të cilat janë në gjendje të mjerueshme

Hoti e viziton kompleksin “Adem Jashari” në Prekaz si dhe kullat e familjës Jashari të cilat janë në gjendje të mjerueshme

Kabineti i zgjedhur qeveritar, në ditën e parë të punës, vizitoi kompleksin “Adem Jashari” në ...