Airport Adem Jashari
MIT
kek
mbpzhr 2018
Fillimi / Lajmet / Shqipëria goditet nga tërmeti prej 5.8 ballë të Rihterit
Mëngjesi i sotëm ka rikthyer sërish lëkundjet e tokës në Shqipëri, është dëgjuar një tërmet me magnitutë 3.4

Shqipëria goditet nga tërmeti prej 5.8 ballë të Rihterit

Një tërmet i fuqishëm ka goditur Shqipërinë sot pasdite në ora 16 e 4 minuta. Njoftohet se epiqendra e tij ka qenë në detin Adriatik Tërmeti ka qenë i fuqishëm dhe është ndjerë në të gjitha qytetet e Shqipërisë por edhe në qytetet e Kosovës. Ende nuk raportohet për dëme eventuale. Shqipëria veriore është goditur nga tërmeti edhe një javë me parë por ai ishte me fuqi më të vogël goditëse, prej 3.8 shkallë të Rihterit.

Kontrolloni gjithashtu

Jetullah Krasniqi

Po përballemi me akuza të një Alfred Hiçkoku të kohës moderne siç ishte Dik Marty”, thotë, Jetullah Krasniqi

Ish- ushtari i UÇK-së, Jatullah Krasniqi nga Prizreni, ka marrë ftesë nga Gjykata Speciale. Dua ...