KEK
Fillimi / Lajmet / Sipas vendimit të PZAP-it sot në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve nis rinumërimi i votave me postë dhe kusht
Sipas vendimit të PZAP-it sot në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve nis rinumërimi i votave me postë dhe kusht

Sipas vendimit të PZAP-it sot në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve nis rinumërimi i votave me postë dhe kusht

Në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve, sot do të nis procesi i rinumërimit të votave sipas vendimit të PZAP-së. Koordinatori i Qendrës për Numërimin e Rezultateve, Burim Ahmetaj tha se procesi i rinumërim nis sot në orën 16:00. “Sot në orën 16:00 fillon procesi i të gjitha këtyre rinumërimeve të votave me postë dhe kusht”, tha Ahmetaj. Ai shtoi se prezent në QNR do të jenë Prokuroria dhe hetuesit nga ana e Policisë së Kosovës. “Do të jenë prezent gjatë gjithë kohës Prokuroria dhe hetuesit nga Policia, sidomos tek rinumërimi i votave me postë dhe me kusht”, tha Ahmetaj.

Kontrolloni gjithashtu

Yuri Kim: Amerika nuk e mbështet asnjë kandidat apo subjekt politik në Shqipëri por të drejtën e qytetarëve

Yuri Kim: Amerika nuk e mbështet asnjë kandidat apo subjekt politik në Shqipëri por të drejtën e qytetarëve

Ambasadorja amerikane në Tiranë, Yuri Kim rithekson se Amerika nuk e mbështet asnjë kandidat apo ...