Ramush Haradinaj Gjykatë

Sot Gjykata e Apelit në Colmar merr vendimin për lirimin apo ekstradimin e Ramush Haradinajt në Serbi

Sot në qytetin  Colmar, Francës, Gjykata e Apelit merr vendimin për lëshimin në liri apo  dorëzimin në Serbi të ish – kryeministrit të vendit dhe ish –komandantit të Zonës operative të Dukagjinit gjatë luftës,  Ramush Haradinaj. Seanca pritet të  fillojë në orën 14.00. Avokati i Haradinajt, Arianit Koci, ka deklaruar për mediet se pret lirimin e tij. Ramush Haradinaj është arrestuar më 4 janar të këtij viti nga polica franceze, në aeroportin e Bazelit, nga  policia e Interpolit në bazë të një fletë arresti të organeve të ndjekes në Serbi në vitin  2004.

Kontrolloni gjithashtu

Veton Berisha

Veton Berisha: Më vjen keq nëse rrëzohet kryetarja Osmani për shkak të ankesës së PLE-së në Gjykatën Kushtetuese

Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës, Veton Berisha, kryetar i Partisë Liberale Egjiptiane të Kosovës, ka …