kek
mbpzhr grante
MIT
valamobile
Airport Adem Jashari
Fillimi / Lajmet / Sot përfundon fushata elektorale e partive politike për zgjedhjet e jashtëzakonshme në veri të vendit, të cilat mbahen nesër
Zgjedhjet ne veri te Kosoves

Sot përfundon fushata elektorale e partive politike për zgjedhjet e jashtëzakonshme në veri të vendit, të cilat mbahen nesër

Sot përfundon fushata elektorale e partive politike për zgjedhjet e jashtëzakonshme në veri të vendit, të cilat pritet të mbahen të dielën, më 19 maj. Në këtë garë zgjedhore për kryetarë të Leposaviqit, Zubin Potokut, Zveçanit dhe Mitrovicës Veriore marrin pjesë edhe LDK-ja e  Vetëvendosja. Kandidatja nga PDK, Gonxhe Çaushi, tha se do të punojë në kthimin dhe mirëbesimin e komuniteteve atje. Kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje për kryetar të Mitrovicës së Veriut, Erden Atiq, tha se qëllimi i tyre është rritja e sigurisë për banorët e veriut, zhvillimi ekonomik, kthimi i të zhvendosurve si dhe bashkimi i qytetit të Mitrovicës.

Kontrolloni gjithashtu

Komisioni Shtetëror i Maturës konstaton se në përgjithësi testi ka shkuar mirë dhe nuk ka pasur parregullsi të mëdha

Komisioni Shtetëror i Maturës konstaton se në përgjithësi testi ka shkuar mirë dhe nuk ka pasur parregullsi të mëdha

Maturantët e regjionit të Pejës dhe të Mitrovicës janë të fundit që të shtunën i ...