Airport Adem Jashari
kek
MIT
mbpzhr 2018
Fillimi / Njoftime / Të hënën bëhen homazhe për dëshmorët Rexhep Mazrekaj, Selmon Dukaj dhe Ahmet Baqaj
Të hënën bëhen homazhe për dëshmorët Rexhep Mazrekaj, Selmon Dukaj dhe Ahmet Baqaj

Të hënën bëhen homazhe për dëshmorët Rexhep Mazrekaj, Selmon Dukaj dhe Ahmet Baqaj

Komuna e Deçanit njofton se të hënën, më 3 qershor, bëhen homazhe për dëshmorët e kombit Rexhep Mazrekaj, Selmon Dukaj dhe Ahmet Baqaj. Homazhet do të bëhen te vendi i rënies së tyre, në rrugën magjistrale Deçan-Gjakovë, duke filluar në ora 11.00.

 

Kontrolloni gjithashtu

Në Gjakovë mbahet Akademi përkujtimore “Dy dekada ankth e pritje – zbardhja e fatit të pagjeturve”

Në Gjakovë mbahet Akademi përkujtimore “Dy dekada ankth e pritje – zbardhja e fatit të pagjeturve”

Në vazhdën e Ditës Ndërkombëtare të Personave të Pagjetur, Shoqata e Intelektualëve “Jakova”, organizon Akademi ...