Fillimi / Lajmet / Tim Judah: Vuçiq kurrë s’ka qenë më i fortë në bisedime, ndërsa Thaçi asnjëherë s’ka qenë më dobët
Tim Judah

Tim Judah: Vuçiq kurrë s’ka qenë më i fortë në bisedime, ndërsa Thaçi asnjëherë s’ka qenë më dobët

Analisti dhe gazetari britanik, Tim Xhudah në një intervistë për gazetën beogradase ‘blic” ka thënë se që nga nënshkrimi i marrëveshjeve në vitin 2015, nga katër gjëra, vetëm kodi telefonik  për Kosovën, është zbatuar.  Ai ka vlerësuar se nga pala serbe Aleksandar Vuçiq kurrë s’ka qenë më i fortë, ndërsa Hashim Thaçi asnjëherë s’ka qenë më dobët. Judah thekson se dobësi  e Thaçit do të thotë se ai do ta ketë të vështirë që pa përkrahej të Parlamentit t’i  zbatojë  marrëveshjet që janë arritur në Bruksel.  Megjithatë, nuk pajtohem me kandidatin për kryeministër nga Vetëvendosje Albin Kurti se dialogu është i vdekur, por ai përfundimisht është në koma, ka theksuar ai.

Kontrolloni gjithashtu

Deputetja e Kuvendit të Shqipërisë, Rudina Hajdari ka vendosur që të krijojë një parti të re

Ish-deputetja Rudina Hajdari, ka deklaruar se opozita, në tërësi sot është më e përçarë se kurrë

Ish-deputetja nga radhët e PD-saë Rudina Hajdari, e cila ndodhet në Amerikë ka deklaruar se ...