KEK
Fillimi / Lajmet / Uran Ismaili e pret Kryetarin e Bashkisë së Tiranës, Erion Veliajn në shtëpi
Uran Ismaili e pret Kryetarin e Bashkisë së Tiranës, Erion Veliajn në shtëpi

Uran Ismaili e pret Kryetarin e Bashkisë së Tiranës, Erion Veliajn në shtëpi

Kandidati i PDK-së për kryetar të Prishtinës, Uran Ismaili, e ka vazhduar fushatën e tij një mënyrë krejt të veçantë. Për dallim prej herëve të tjera, ku Uran Ismaili ka bujtur nëpër të gjitha lagjet e Prishtinës, këtë herë ai ka hapur dyertë e shtëpisë së tij për mysafirë. Ka qenë Kryetari i Tiranës Erion Veliaj ai i cili ka ardhur për të kaluar natën te  Uran Ismaili. Veliaj ka thënë se i ka pëlqyer shumë fushata kreative e Ismailit dhe programi i tij që ka për zhvillimin e Prishtinës. Tema e diskutimit mes kryetarit aktual të Tiranës dhe kandidatit për kryetarin e Prishtinës ka qenë transformimi i qyteteve, digjitalizimi, krijimi i hapësirave të përbashkëta dhe një vizion afatgjatë për kryeqytetet shqiptare, me krijim të një sinergjie të përbashkët.

 

“Pas dy muajve duke bujtë n’qytet e n’fshat, me Arizonën, Umën e Omerin e pritëm në shtëpinë tonë Kryetarin shembull të Tiranës, Erion Veliaj.  Biseda t’gjata me këshilla e shumë humor. Plot ide me vizion t’përbashkët për kryeqytete t’gjelbra e funksionale. Erioni na ndihmoi të nesërmen t’ia lëmë Prishtinës edhe një punë të mirë – mbjelljen e drunjve dhe ndreqjen e fushës të basketit në Breg të Diellit, lagjen ku unë jam rritë.”, ka shkruar Ismaili. Në fund të vizitës së tij në Prishtinë, Veliaj së bashku me Ismailin kanë ndreqë një fushë të sportit dhe kanë mbjellë disa pemë në Bregun e Diellit.

Kontrolloni gjithashtu

Dy deputetët e Vetëvendosjes, Fitore Pacolli e Haki Abazi kundërshtohen në mbledhjen e Komisioni për Punë të Jashtme

Dy deputetët e Vetëvendosjes, Fitore Pacolli e Haki Abazi kundërshtohen në mbledhjen e Komisioni për Punë të Jashtme

Në takimin e sotëm të Komisionit për Punë të Jashtme, deputeti i PDK-së, Xhavit Haliti ...