KEK
Fillimi / Lajmet / Vetëvendosje dhe LDK vazhdojnë të heshtin dhe të mos e thonë asnjë fjalë për arrestimet e Speciales
Vetëvendosje dhe LDK vazhdojnë të heshtin dhe të mos e thonë asnjë fjalë për arrestimet e Speciales

Vetëvendosje dhe LDK vazhdojnë të heshtin dhe të mos e thonë asnjë fjalë për arrestimet e Speciales

Partia më e madhe opozitare në Kosovë, Lëvizja Vetëvendosje e Albin Kurtit, nuk e ka thënë asnjë fjalë për aksionin e Gjykatës Speciale në zyrat e Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së ku u arrestuan Hyseni Gucati e Nasim Haradinaj. Nuk ka reaguar as Shefi i Grupit Parlamentar të Vetëvendosjes, Rexhep Selimi, i cili ka qenë ministër i Punëve të Brendshme në Qeverinë e përkohshme të pasluftës. Sikurse Vetëvendosje ka vepruar edhe Lidhja Demokratike e Kosovës, partia kryesore që ka formuar Qeverinë e fundit. Asnjë fjalë nuk e ka folur as kryeministri Avdullah Hoti, i cili ka thënë se nuk jep komente për çështje të drejtësisë.

Kontrolloni gjithashtu

Në mëngjesin e sotëm janë takuar kryetari i vendit, Hashim Thaçi, lideri i PDK-së, Kadri Veseli dhe ai i AAK-së, Ramush Haradinaj

Në mëngjesin e sotëm janë takuar kryetari Thaçi, lideri i PDK-së, Kadri Veseli dhe ai i AAK-së, Ramush Haradinaj

Nga Partia Demokratike e Kosovës kanë dhënë detaje për takimin që ka pasur sot i ...