MIT
kek
Airport Adem Jashari
Fillimi / Lajmet / Vetëvendsoje i drejtohet Gjykatës Supreme për 392 pako me fletëvotime që kanë ardhur nga diaspora se fundi
Vetëvendsoje i drejtohet Gjykatës Supreme për 392 pako me fletëvotime që kanë ardhur nga diaspora se fundi

Vetëvendsoje i drejtohet Gjykatës Supreme për 392 pako me fletëvotime që kanë ardhur nga diaspora se fundi

Lëvizja Vetëvendsoje i është drejtuar Gjykatës Supreme për të numëruar edhe 392 pako me fletëvotime që kanë ardhur nga diaspora gjatë ditëve të fundit. Fillimisht, PZAP doli kundër kësaj kërkese por ky subjekt politik nuk ka pritur më gjatë dhe çështja tashmë do t’i kalojë Supremes e cila pritet të marrë një vendim gjatë tri ditëve në vazhdim. Më tutje, partia e Kurtit ka fajësuar Panelin Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa si faktorin kryesor që ka shkaktuar këtë stërzgjatje të certifikimit të rezultateve. Vetëvendsoje thotë se pret nga Gjykata Supreme të rikonfirmojë edhe njëherë këtë të drejtë dhe të urdhërojë numërimin e tyre pa humbur kohë.

Kontrolloni gjithashtu

Server: Donald Trump po kërkon ndonjë sukses ndërkombëtar që do të largonte vëmendjen nga gjyqi në Senat

Server: Donald Trump po kërkon ndonjë sukses ndërkombëtar që do të largonte vëmendjen nga gjyqi në Senat

Analisti, Daniel Serwer, profesor në Universitetin Johns Hopkins në Washington ka deklaruar se  dialogu me ...