Fillimi / Lajmet / Vlora Çitaku: Nuk po shohim përpjekje për menaxhim të pandemisë por vetëm indiferencë dhe arrogancë
Vlora Çitaku: Nuk po shohim përpjekje për menaxhim të pandemisë por vetëm indiferencë dhe arrogancë

Vlora Çitaku: Nuk po shohim përpjekje për menaxhim të pandemisë por vetëm indiferencë dhe arrogancë

Nënkryetarja e Partisë Demokratike të Kosovës, Vlora Çitaku, ka kritikuar Qeverinë e Kosovës për menaxhimin me pandeminë që e shkakton infeksioni Covid-19. Përmes një postimi në rrjetin social, Çitaku ka thënë se nuk po shohim as përpjekje për menaxhim të pandemisë, por sipas saj, po shohim indiferencë dhe arrogancë. “Po shohim indiferencë dhe arrogancë. Indiferencë dhe përpuzje ndaj personelit mjeksor, indiferencë dhe përbuzje ndaj qytetarëve. Arrogancë.”, ka shkruar ish-ambasadorja e Kosovës në Washington. Ky reagim i saj erdhi pasi që gjendja me pandeminë në Kosovë është rënduar ditët e fundit. Numri i viktimave dhe i të infektuarve nga coronavirusi ka shënuar rritje enorme, ndërkaq vetëm në shtatë ditët e fundit janë infektuar 14,015, ndërsa kanë vdekur 157 persona.

Kontrolloni gjithashtu

Dy deputetët e Vetëvendosjes, Fitore Pacolli e Haki Abazi kundërshtohen në mbledhjen e Komisioni për Punë të Jashtme

Dy deputetët e Vetëvendosjes, Fitore Pacolli e Haki Abazi kundërshtohen në mbledhjen e Komisioni për Punë të Jashtme

Në takimin e sotëm të Komisionit për Punë të Jashtme, deputeti i PDK-së, Xhavit Haliti ...