AAK: Pasi Serbia po vazhdon presion kundër Kosovës duhet ta ndërpresim dialogun dhe të aplikojmë masa reciprociteti

AAK: Pasi Serbia po vazhdon presion kundër Kosovës duhet ta ndërpresim dialogun dhe të aplikojmë masa reciprociteti

Shefi i grupit parlamentar të Aleancës për Ardhmërisë së Kosovës, Ahmet Isufi ka thënë se meqë Serbia po vazhdon me veprime kundër vendit tonë ne  duhet ta të ndërpresim dialogun, duhet të kërkohen të gjitha dëmshpërblimet nga Serbia dhe të aplikojmë masa të reciprocitetit. Ai në seancën për politikë të jashtme, ka kërkuar reciprocitet me Serbinë, pasi ajp nuk po zbaton marrëveshjet e arrira në Bruksel për të mos penguar njëra-tjetrën në proceset integruese. Meqë kemi të bëjmë me një shtet i cili edhe më tutje ka në politikën e saj shovinizëm dhe veprime anti Kosovë, duhet të i ndërpresim marrëdhëniet me të.

Kontrolloni gjithashtu

Behramaj: Albin Kurti nuk do unifikim, ai do polarizim

Duke komentuar deklaratën e kryeministrit Albin Kurti para anëtarësisë së partisë Vetëvendosje, ish-këshilltar i ish …