kek
Airport Adem Jashari
MIT
Fillimi / Lajmet / Kryetari i Vetëvendosjes, Albin Kurti e uron popullin dhe institucionet franceze me rastin e Festës Kombëtare të Francës
Kurti: Shpresoj se ashtu siç jem marr vesh për programin qeverisës më LDK-në të merremi vesh edhe për ministritë

Kryetari i Vetëvendosjes, Albin Kurti e uron popullin dhe institucionet franceze me rastin e Festës Kombëtare të Francës

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, nëpërmjet ambasadorit  të Francës në Kosovës, Didier Chabert ka uruar popullin dhe institucionet franceze me rastin e Festës Kombëtare të Francës. “Idealet e republikës qytetare, liria, barazia e solidariteti mes njerëzve edhe sot frymëzojnë subjektet emancipuese e progresiste anembanë botës. Na frymëzojnë edhe ne, që përpiqemi të ndezim një shkëndijë përparimi për kombin, shoqërinë e vendin tonë. Duke mbajtur ndërmend këto ideale, për të cilat Francës i është mirënjohës mbarë njerëzimi, dëshiroj t’i uroj ambasadorit francez në Kosovë dhe gjithë popullit e institucioneve franceze, gëzuar Festën Kombëtare!”, ka shkruar Kurti.

Kontrolloni gjithashtu

LDK dhe Vetëvendosje thonë se paratë për autostradën e Dukagjinit do të ridestinohen, AAK thotë autostrada do të ndërtohet

LDK dhe VV thonë se paratë për autostradën e Dukagjinit do të ridestinohen, AAK thotë autostrada do të bëhet

Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Lëvizja Vetëvendosje janë shprehur kundër ndërtimit që Autostradës së Dukagjinit. ...