Brickos

Iniciativa e Vetëvendosjes për mbajtjen e seancës për Ndryshimin e Ligjit të Zgjedhjeve stopohet nga Ambasada Amerikane

Ambasada amerikane ka dënuar ashpër sulmin ndaj Policisë së Kosovës dhe ka kërkuar sjelljen e autorëve para drejtësisë

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në vendin tonë ka dënuar ashpër sulmin ndaj Policisë së Kosovës dhe ka kërkuar sjelljen e autorëve të këtij krimi para drejtësisë. Ambasadori, Xhek Hovenier ka thënë se Policia e Kosovës ka përgjegjësi të plotë dhe legjitime për zbatimin e ligjit në Kosovë. “Dënojnë ashpër sulmet e orkestruara, të dhunshme ndaj Policisë së Kosovës. PK ka përgjegjësi të plotë dhe legjitime për zbatimin e sundimit të ligjit në Kosovë. Autorët duhet dhe do të mbajnë përgjegjësi dhe do të sillen para drejtësisë. I shpreh ngushëllimet në emër të Shteteve të Bashkuara familjes për vdekjen e rreshterit të Policisë së Kosovës të vrarë në krye të detyrës” thuhet në reagimin e ambasadës së Shteteve të Bashkuara të Amerikës në vendin tonë.

Kontrolloni gjithashtu

Bajraktari: Për një periudhë tejet të gjatë kohore krimet e luftës kanë qenë kompetence e autoriteteve ndërkombëtare

Avokati Ardian Bajraktari ka vlerësuar se trajtimi i krimeve të luftës në përgjithësi dhe atyre …