Brickos

Schneeberger: Kështu ndodh kur qetëson Vuçiqin dhe luftën kundër krimit e quan provokim dhe e dënon

Kundër sulmit të organizuar prej grupeve kriminale ndaj Policisë së Kosovës ka reaguar edhe këshilltarja e Bashkimit Evropian, Kati Schneeberger. Ajo ka drejtuar kritika ndaj qasjes së faktorit ndërkombëtar në raport me Serbinë, të cilën vazhdojnë ta ledhatojnë në vazhdimësi. Ajo ka theksuar se është koha për ta mbrojtur popullin e Kosovës. “Një polic i Kosovës është vrarë dhe një tjetër është plagosur në një sulm në afërsi të qytetit verior të Leposaviqit sot rreth orës 03:00 të mëngjesit. Ngushëllimet e mia për të afërmit e viktimës dhe shërim të shpejtë të plagosurit. Kështu ndodh kur qetëson Vuçiqin dhe luftën kundër krimit e quan provokim dhe e dënon. Josep Borrel, Mirsolav Lajçak, është koha për të mbrojtur popullin e Kosovës” ka shkruar këshilltarja e Bashkimit Evropian, Kati Schneeberger.

Kontrolloni gjithashtu

Ramush Haradinaj: AAK po rritet në Gjermani, jemi bashkë në përkushtimin tonë për ta orientuar vendin drejt zhvillimit

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka theksuar rëndësinë e bashkatdhetarëve në çdo proces për të …