KEK
Fillimi / Lajmet / Ambasada amerikane në Tiranë ka reaguar kundër shkeljes së marrëveshjes për reformën nga PD-ja
Ambasadori Lu përshëndet miratimin e Reformës për Drejtësi

Ambasada amerikane në Tiranë ka reaguar kundër shkeljes së marrëveshjes për reformën nga PD-ja

Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Tiranë, ka reaguar për shkeljen e marrëveshjes për reformën nga kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha. Ambasadori Lu  është e zhgënjyer dhe vëren se pas deklarimit të një marrëveshjeje midis qeverisë dhe opozitës, kreu i opozitës, z. Basha ka paraqitur një kërkesë të re të papranueshme. Ambasada vlerëson se, “ky zhvillim i fundit na detyron të arrijmë në përfundimin se kjo është një përpjekje e qëllimshme nga kreu i opozitës për ta bllokuar këtë reformë”. “Paketa e reformës është gati dhe përmbush të gjitha standardet e Komisionit të Venecias, SHBA dhe BE. Nëse z. Basha nuk i përmbush dot premtimet e tij, Qeveria e Shteteve të Bashkuara iu bën thirrje anëtarëve të Parlamentit që individualisht ta miratojnë këtë reformë më 21 korrik”, thuhet më tej në deklaratën e ambasadës së SHBA-ve në Tiranë.

Kontrolloni gjithashtu

Kuvendi i Kosovës e miraton në parim projektligjin për ndryshimin dhe plotësimin e Ligjit për Automjete

Kuvendi i Kosovës e miraton në parim projektligjin për ndryshimin dhe plotësimin e Ligjit për Automjete

Kuvendi i Republikës së Kosovës e ka miratuar në parim projektligjin për ndryshimin dhe plotësimin ...