Fatmir Grejqevci

Kandidati i PDK-së për kryetar të Burimit, Beqir Sadikaj: Çdo projekt që kam prezantuar ka mbulueshmeri financiare

Kandidati i PDK-së për kryetar të Burimit, Beqir Sadikaj: Çdo projekt që kam prezantuar ka mbulueshmeri financiare

Kandidati i PDK-së për kryetar të Burimit, Beqir Sadikaj ka njoftuar se pas publikimit të projektit për sheshin e qytetit “Ibrahim Rugova”, ka pranuar shume mesazhe, ndërsa thotë se çdo projekt që ka prezantuar, është i mbulueshëm financiarisht. “Pas publikimit të projektit për sheshin e qytetit “Ibrahim Rugova” kam pranuar …

Më shumë...

Arban Abrashi në premton në Kalabri shkollë, çerdhe, linjë autobusi dhe mbulimi i kolektorëve

Arban Abrashi në premton në Kalabri shkollë, çerdhe, linjë autobusi dhe mbulimi i kolektorëve

Kandidati për kryetar të Komunës së Prishtinës nga LDK-ja, Arban Abrashi, në një tubim të mbajtur sot në lagjen Kalabria, shpalosi programin e tij për këtë pjesë të kryeqytetit. Abrashi tha se programi për këtë lagje ka rrjedhur nga vetë kërkesat e banorëve dhe nga problemet reale të tyre. “Ne …

Më shumë...

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj u ka premtuar qytetarëve të Gjilanit se do ta ndërtojë autostradën Prishtinë-Gjilan

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj u ka premtuar qytetarëve të Gjilanit se do ta ndërtojë autostradën Prishtinë-Gjilan

Kryeministri i Kosovës, njëherësh lideri i AAK-së Ramush Haradinaj u ka premtuar qytetarëve të Gjilanit se do ta ndërtojë autostradën Prishtinë-Gjilan dhe parkun industrial, të cilin e ka quajtur “Bondstili Ekonomik”, që do të përbëhej nga kompani amerikane. Në fushatën elektorale në këtë qytet, ai tha se në Kosovë mund …

Më shumë...

Mustafa: Burimi do të vazhdojë të qeveriset nga Haki Rugova dhe LDK-ja edhe në disa mandate tjera

Mustafa: Burimi do të vazhdojë të qeveriset nga Haki Rugova dhe LDK-ja edhe në disa mandate tjera

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa dhe kandidati i kësaj partie për kryetar të Komunës së Burimit, Haki Rugova, janë shprehur të bindur sot gjatë një tubimi madhështor parazgjedhor, se jo vetëm në Istog, por në tërë Kosovën, LDK-ja do të dalë fituese. Mustafa ka shprehur bindjen e tij se Haki …

Më shumë...

Pacolli: Strehimoret do t’i bëjmë hapësira të artit urban

Nënkryetari i Komunës së Prishtinës, Selim Pacolli, mirëpriti miratimin e Ligjit për kryeqytetin e vendit

Kandidati për kryetar të Komunës së Prishtinës nga AKR, Selim Pacolli, i bëri një vizitë strehimores në lagjen “Ulpiana” të Prishtinës, e cila shërben në rast rreziku që mund t’i kanoset qytetit. Strehimoret e tilla, sipas Pacollit, duhet të shndërrohen në hapësira të artit urban, e jo të mbesin vetëm …

Më shumë...

Ministri i Shëndetësisë, Uran Ismaili, priti sot në takim ambasadorin e SHBA-së në Kosovë, Greg Delawie

Ministri i Shëndetësisë, Uran Ismaili, priti sot në takim ambasadorin e SHBA-së në Kosovë, Greg Delawie

Ministri i Shëndetësisë, Uran Ismaili, priti sot në takim ambasadorin e SHBA-së në Prishtinë, Greg Delawie, të cilin e ka falënderuar për përkrahjen që i kanë dhënë Kosovës në rrafshin politik dhe sektorin shëndetësor përmes projekteve konkrete që kanë pasur ndikim në përmirësimin e cilësisë së shërbimeve shëndetësore për të …

Më shumë...

Qeveria e Kosovës ndan 50 mijë euro për ekspertizë të rastit Dehari

​Instituti për Hulumtime dhe Analiza publikon sot hulumtimin për punën 100 ditëshe të Qeverisë

Qeveria e Kosovës ka ndarë mjete financiare në vlerë prej 49 mijë euro për punën e Komisionit Shtetëror për shënjimin dhe mirëmbajtjen e kufirit shtetëror me Malin e Zi. Qeveria po ashtu ka ndarë mjete në vlerë prej 50 mijë euro për mbulimin e shpenzimeve për ekspertizë shtesë jashtë vendit …

Më shumë...

Arban Abrashi takohet me Myftiun e Kosovës Naim Tërnava, zotohet për mirëmbajtjen e objekteve fetare

Arban Abrashi takohet me Myftiun e Kosovës Naim Tërnava, zotohet për mirëmbajtjen e objekteve fetare

Pas një takimi që ka zhvilluar me Myftiun e Kosovës, Naim Tërnava, kandidati i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) për kryetar të Prishtinës, Arban Abrashi, është zotuar se gjatë qeverisjes së ardhshme do të investojë në mirëmbajtjen e objekteve fetare dhe rregullimin e varrezave. “Sot patëm një bisedë shumë miqësore …

Më shumë...

Kryetare e komisioni për mbikëqyrje të AKI-së do të jetë Donika Kadaj Bujupi

Kryetare e komisioni për mbikëqyrje të AKI-së do të jetë Donika Kadaj Bujupi

Komisioni parlamentar për Mbikëqyrjen e Agjencisë së Kosovës për Inteligjencë sot ka mbajtur mbledhjen e konstituimit dhe për herë të parë do të drejtohet nga dy gra, Donika Kadaj Bujupi kryetare dhe Ganimete Musliu nënkryetare. Kryetarja e Komisionit duke mos dashur të flas për gjendjen aktuale të sigurisë në Kosovë, …

Më shumë...

Kompania gjermane “Unitas Energy” e gatshme të investojnë 30 milionë euro në rajonin e Ferizajt

Kompania gjermane “Unitas Energy” e gatshme të investojnë 30 milionë euro në rajonin e Ferizajt

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Dardan Gashi ka pritur në takim investitorë gjerman, të dytët me radhë që interesohen të listohen si investitorë strategjik në Republikën e Kosovës. Kompania “Unitas Energy” është kompani gjermane për energji solare e cila ka shpreh interesim të investojë rreth 30 milionë euro në rajonin e Ferizajt …

Më shumë...

Komandanti i FSK-së Rrahman Rama në emër të Kryetarit Thaçi dekoron me “Urdhrin e Lirisë” shefin e Shtabit të Forcave Ajrore të SHBA-ve

Komandanti i FSK-së Rrahman Rama në emër të Kryetarit Thaçi dekoron me “Urdhrin e Lirisë” shefin e Shtabit të Forcave Ajrore të SHBA-ve

Komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës Rrahman Rama në emër të Kryetrit të Kosovës, Hashim Thaçi, ka dekoruar shefin e Shtabit të Forcave Ajrore të SHBA-ve, gjeneralin David Goldfein me dekoratën ,”Urdhri i Lirisë”. Gjeneral Rama me këtë rast, në emër të popullit të Kosovës dhe pjesëtarëve të FSK-së, …

Më shumë...

Ministri i Jashtëm austriak, Sebastian Kurz: Nuk shoh ndonjë vlerë të krahasohet situata në Kataloni me atë të Kosovës

Ministri i Jashtëm austriak, Sebastian Kurz: Nuk shoh ndonjë vlerë të krahasohet situata në Kataloni me atë të Kosovës

Pas deklarimeve të liderëve serbë se rasti i Kosovës me Kataloninë është i njëjtë, komentin e tij e ka dhënë edhe ministri i Jashtëm austriak, Sebastian Kurz. Ai këtë krahasim e ka quajtur të panevojshëm dhe të pavlerë. Sipas Kurz, dialogu mes Prishtinës dhe Beogradit duhet të vazhdojë sidomos për Serbinë …

Më shumë...

Meta: Është tepër e rëndësishme që të bëhet një zgjidhje parimore, kostruktive dhe e mençur për demarkacionin me Malin e Zi

Dekreti i Ilir Metës për emërimin e Marsida Xhaferrllari, anëtare e Gjykatës Kushtetuese” akt antikushtetues

Kryetari i Republikës së Shqipërisë, Iliri Meta, ka thënë se është tepër e rëndësishme që çështja e demarkacionit të kufirit me Malin e Zi të zgjidhet në mënyrë parimore, konstruktive dhe të mençur. “Është tepër e rëndësishme që të bëhet një zgjidhje parimore dhe e mençur për demarkacionin, sepse kjo …

Më shumë...

Tolaj: Komuniteti boshnjak në Prizren, ashtu sikurse edhe shumë komunitetet e tjera e begatojnë bashkëjetesën tonë qytetare

Tolaj: Komuniteti boshnjak në Prizren, ashtu sikurse edhe shumë komunitetet e tjera e begatojnë bashkëjetesën tonë qytetare

Kandidati i PDK-së për Kryetar të Prizrenit, Shaqir Totaj së bashku me kryetarin Kadri Veseli dhe deputeten nga koalicioni Vakat, kanë mbajtur një takim me qindra gra boshnjake në Prizren. Totaj i cili do të përkrahet nga kjo parti në garën për të parën e qytetit, ka thënë se e …

Më shumë...

Naim Ismajli: Nga viti 2018 fillon ndërtimi i Kolektorit të ujërave të zeza

Naim Ismajli: Nga viti 2018 fillon ndërtimi i Kolektorit të ujërave të zeza

Kryetari i Shtimes dhe kandidat për kryetar të kësaj komune nga PDK, Naim Ismali ka njoftuar se sot në Vjenë të Austrisë ka nënshkruar marrëveshjen për ndërtimin e Kolektorit të ujërave të zeza, projekt i financuar e buxhetit nga qeveria dhe Banka Austriake. “Disa orë më parë, nënshkrova Marrëveshjen për …

Më shumë...

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi: Viti 2018 do të jetë vit i trashëgimisë

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi: Viti 2018 do të jetë vit i trashëgimisë

Në kuadër të agjendës në vizitën e tij zyrtare në Kosovë, kryetari i Shqipërisë Ilir Meta, i shoqëruar nga ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, vizituan Parkun Arkeologjik të Ulpianës. Ata me këtë rast kanë parë nga afër tre sektorët që ka ky lokalitet arkeologjik i pasur me …

Më shumë...