Lulzim Basha, më në fund ka pranuar t’i “dorëzohet” Prokurorisë së Tiranës

Basha: Kuvendi Kombëtar i thirrur nga Sali Berisha ishte manifestim i ish-kryeministrit kundër SHBA-ve

Kryetari i Partisë Demokratike të Shqipërisë, Lulzim Basha ka deklaruar se Kuvendi Kombëtar i thirrur nga Sali Berisha sot, nuk ishte asgjë më shumë sesa një manifestim i ish-kryeministrit kundër Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Ai theksoi më tutje se asnjë deklarim i dalë nga ky tubim nuk ka asnjë lidhje me Partinë Demokratike dhe institucionet e zgjedhura të PD-së. “Sot duhet të ishte një ditë feste për PD por kjo ditëlindje është e thyer. Sot nuk është një ditë e mirë as për PD dhe demokracinë shqiptare. 31 vite pas themelimit u bëmë dëshmitarë të në manifestimi personal të Berishës kundër SHBA. I bëjmë të ditur çdo demokrati se kjo ishte përpjekja e fundit e dëshpëruar dhe e turpshme e tij për të marrë peng PD dhe për ta kthyer në një bunker të interesave të veta personale”, ka theksuar Kryetari i Partisë Demokratike të Shqipërisë, Lulzim Basha.

Kontrolloni gjithashtu

Kryetari i Republikës së Shqipërisë, Bajram Begaj, sot do të qëndrojë në vizitën e tij të parë zyrtare në Kosovë

Kryetari i Republikës së Shqipërisë, Bajram Begaj sot do të qëndrojë për një vizitë zyrtare …