kek
tv dielli
MIT
Airport Adem Jashari
Fillimi / Lajmet / Busti i heroit kombit, Adem Jashari në Prekaz është dëmtuar dhe është në gjendje të rëndë, rrezikon të shkatërrohet
Busti i heroit kombit, Adem Jashari në Prekaz është dëmtuar dhe është në gjendje të rëndë, rrezikon të shkatërrohet

Busti i heroit kombit, Adem Jashari në Prekaz është dëmtuar dhe është në gjendje të rëndë, rrezikon të shkatërrohet

Busti i heroit të kombit, Adem Jashari është dëmtuar rëndë në Kompleksin në Prekaz. Pavarësisht se politikanët gjatë fushatës zgjedhore e vizituan, busti i Adem Jasharit në Kompleksin që mban emrin e tij në Prekaz është dëmtuar rëndë. Madje përveç dëmtimit në pllaka, nga mbrapa shihet se ky bust mund edhe të shkatërrohet i tëri për shkak të mosmirëmbajtjes së tij. Në gjendje të rëndë është edhe Kompleksi “Adem Jashari”, shtëpia e cila është kthyer në muze që nga paslufta për të treguar historinë e familjes së heroit legjendar.

Kontrolloni gjithashtu

Qeveria e Kosovës bënë të ditur se sot do të mblidhet por nuk ka dhënë detaje për rendin e ditës

Qeveria e Kosovës bënë të ditur se sot do të mblidhet por nuk ka dhënë detaje për rendin e ditës

Përmes një njoftimi për media, Zyra e Kryeministrit të Republikës së Kosovës, ka bërë të ...