leoni

Daut Haradinaj

Daut Haradinaj: Nuk kam asgjë kundër Hashim Thaçit, por ai duhet ta pranojë se ka nënshkruar gabimisht dhe të tërhiqet

Deputeti i AAK-së, Daut Haradinaj ka thënë se nuk ka asgjë kundër Hashim Thaçit, duke theksuar se nuk i duhet atij ky post kur populli proteston jashtë. “Nuk kam asgjë kundër Hashim Thaçit. Keni nënshkruar gabim, këtë duhet të pranoni, thuajeni atë. Askush nuk po thotë mos e votoni Thaçin, bëjeni lirshëm. Nuk jemi shtet pa ushtri. Kurrë Thaçi nuk ka me qenë president i Kosovës, por i kësaj marrëveshje ndërmjet partive politike. Nuk i duhet posti i presidentit Thaçit kur populli proteston jashtë. Neve na kanë detyruar të përdorim dhunë për me i bindë që e kanë gabim. Serbia kurrë nuk do të kthehet në Kosovë, por nuk duhet ta legjitimojmë Serbinë në Kosovë. Neve na duhet uniteti i kombit”, ka thënë Haradinaj.

Kontrolloni gjithashtu

Bardhyl Mahmuti ka mohuar autorësinë e komunikatës së 59-të të UÇK-së, ku ishte shpallur tradhtar Gani Geci, për vrasjen e Abedin Rexhës

Dëshmitari, Bardhyl Mahmuti, gjatë paraqitjes  së tij  para trupit gjykues në gjykimin kundër krerëve të …