KEK
Fillimi / Lajmet / Deputetja e AAK-së, Albena Reshitaj kërkon që të ketë unitet mbarë shtetëror për procesin e dialogut Kosovë – Serbi
Deputetja e AAK-së, Albena Reshitaj kërkon që të ketë unitet mbarë shtetëror për procesin e dialogut Kosovë - Serbi

Deputetja e AAK-së, Albena Reshitaj kërkon që të ketë unitet mbarë shtetëror për procesin e dialogut Kosovë – Serbi

Deputetja e AAK-së, Albena Reshitaj, ka thënë se dialogu në mes të Kosovës dhe Serbisë nuk duhet të rrëshqas në nivel teknik. “Konsideroj që përfaqësimi i unifikuar i të gjitha forcave politike në dialog do ta forconte kredibilitetin e Kryeministrit Avdullah Hoti dhe të gjithë delegacionit në bisedime. Ramush Haradinaj kur ishte kryeministër ishte e detyruar që të vendosë tarifë ndaj Serbisë sepse politikat serbe e prolongonin një dialog teknik”. Ajo ka theksuar se prezenca e një përfaqësuesi të AAK-së në dialog është e nevojshme. Por përtej kësaj, Reshitaj, kërkon që të ketë unitet mbarë shtetëror për këtë proces.

Kontrolloni gjithashtu

Haradinaj: Tentimi për të krijuar imazhin se Kosova është e mobilizuar ta pengojë drejtësinë është i gabuar

Haradinaj: Tentimi për të krijuar imazhin se Kosova është e mobilizuar ta pengojë drejtësinë është i gabuar

Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj ka reaguar pas bastisjeve të kryera nga Policët e EULEX-it ...