KEK
Fillimi / Lajmet / Edi Rama: Gjermania dhe Franca duhet të përfshihen në procesin e tejzgjatur të dialogut Kosovë – Serbi
Edi Rama: Gjermania dhe Franca duhet të përfshihen në procesin e tejzgjatur të dialogut Kosovë - Serbi

Edi Rama: Gjermania dhe Franca duhet të përfshihen në procesin e tejzgjatur të dialogut Kosovë – Serbi

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka folur për dialogun Kosovë-Serbi dhe përpjekjes së Gjermanisë dhe Francës për të përfunduar dialogun ndërmjet dy vendeve. Sipas kryeministrit shqiptar dialogu është tejzgjatur. Ai thekson është thelbësore ajo çka Gjermania dhe Franca do të duan të bëjnë kur bëhet fjalë për çështje. Rama thotë se vendet e këtij rajoni duhet të punojnë së bashku për atë që është e mundur. I pari i Qeverisë së Shqipërisë shton se përfshirja e Francës dhe Gjermanisë është shumë e rëndësishme në dialogun Kosovë-Serbi.

Kontrolloni gjithashtu

Kuvendi i Kosovës e miraton në parim projektligjin për ndryshimin dhe plotësimin e Ligjit për Automjete

Kuvendi i Kosovës e miraton në parim projektligjin për ndryshimin dhe plotësimin e Ligjit për Automjete

Kuvendi i Republikës së Kosovës e ka miratuar në parim projektligjin për ndryshimin dhe plotësimin ...