KEK
Fillimi / Lajmet / Gashi: Vendimi për Gucatin e Haradinajn merret javën e ardhshme
Gjykata Speciale

Gashi: Vendimi për Gucatin e Haradinajn merret javën e ardhshme

Avokati, Tomë Gashi ka deklaruar se për momentin, kryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hysni Gucati dhe nënkryetari, Nasim Haradinaj janë vetëm të arrestuar. Azokati Gashi ka shtuar më tutje se javën që vjen gjyqtari i procedurës paraprake në Gjykatën Speciale në Hagë do të vendosë nëse Hysni Gucati dhe Nasim Haradinaj do të dërgohen në paraburgim. Në Hagë është transferuar dhe javën që vjen do të dal z. Haradinaj dhe z. Gucati para gjyqtarit të procedurës paraprake që do të vendosë a do të ua caktojë paraburgimin apo jo. Tani janë vetëm të arrestuar, ka theksuar avokati, Tomë Gashi. Nëpërmjet një komunikate për medie, Specialja ka njoftuar për arsyet e arrestimit të Haradinajt e që ndërlidhen, sipas saj, me konferencat për shtyp ku ishin shpërndarë dosjet e rrjedhura të Speciales.

 

Kontrolloni gjithashtu

Pa zbardhjen e fatit të personave të zhdukur gjatë luftës nuk do të ketë marrëveshje përfundimtare me Serbinë

Pa zbardhjen e fatit të personave të zhdukur në luftë nuk do të ketë marrëveshje përfundimtare me Serbinë

Pa kapitullin për zbardhjen e fatit të personave të zhdukur gjatë luftës në Kosovë, nuk ...