MIT
Airport Adem Jashari
kek
Fillimi / Lajmet / Gjykata Supreme miratoi ankesën e Vetëvendosjes për numërimin e 4 mijë e 639 votave të ardhura me vonesë nga diaspora
LDK-ja PDK-ja dhe Nisma po kërkojnë nga PZAP-i që të rinumërojnë votat për shkak të parregullësive

Gjykata Supreme miratoi ankesën e Vetëvendosjes për numërimin e 4 mijë e 639 votave të ardhura me vonesë nga diaspora

Në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve janë numëruar të gjitha votat me kusht dhe ato të personave me nevoja të veçanta, në zgjedhjet nacionale të 6 tetorit. Në bazë të rezultateve zyrtare të KQZ-së, pas numërimit të votave me kusht dhe të personave me nevoja të veçanta, Lëvizja Vetëvendosje ka marrë 7,152 vota, kurse PDK ka marrë 5,330 vota, ndërsa LDK ka grumbulluar 4,892 vota Koalicioni AAK-PSD ka marrë 3,190 vota, ndërsa, koalicioni NISMA-AKR-PD ka gjithsej 1,401 vota. Sot do të rinumërohen katër vendvotimet për të cilat vendosi Komisioni Qendror i Zgjedhjeve. E gjithë kjo e çon drejt fundit procesin e numërimit dhe rinumërimit të votave, proces ky i cili ka zgjatur më shumë, krahasuar me zgjedhjet e kaluara. Ky numërim u bë për shkak të dyshimeve për manipulime të ndryshme të votave të subjekteve politike dhe kandidatëve për deputetë

Kontrolloni gjithashtu

Nga vitit 2012 e deri qytetarët kanë paguar nga mbi 8 milionë euro për humbjet e rrymës në veri të vendit

Nga java e ardhshme fillon kompensimi për mësimdhënësit e viteve të ’90-ta

Udhëheqësi i Departamentit të Pensioneve në Ministrinë e Punës dhe Mirëqenies Sociale, Bahri Xhaferi, ka ...