Limak Kosovo
Fillimi / Lajmet / Haradinaj: Zgjedhjet që  do të mbahen më 6 tetor janë referendum se nuk do të lejohet prekja e kufijve territorial
Haradinaj: 21 vjet më parë forcat serbe kryen krimin më mizor duke vrarë mbi 130 shqiptarë në burgun e Dubravës

Haradinaj: Zgjedhjet që  do të mbahen më 6 tetor janë referendum se nuk do të lejohet prekja e kufijve territorial

Kryeministri në detyrë i Kosovës Ramush Haradinaj, ka kujtuar 28 vjetorin e referendumit të popullit të Kosovës për deklarimin e pavarësisë së Kosovës. Haradinaj thotë se ky akt historik vulosi vullnetin e popullit tonë për të jetuar të lirë e të pavarur. Kryeministri në detyrë thotë se edhe zgjedhjet që  do të mbahen më 6 tetor janë referendum se nuk do të lejohet prekja e kufijve territorial. “Tani, 28 vjet më vonë, zgjedhjet që i kemi përpara janë referendum se nuk do të lejohet prekja e kufijve dhe sovranitetit, për ta çuar në vend amanetin e brezave”, ka shkruar Haradinaj

Kontrolloni gjithashtu

Haradinaj: Martirët e masakrës së Lybeniqit, që u shndërruan në gurë themeltar të lirisë së vendit tonë

Ramush Haradinaj: Martirët e masakrës së Lybeniqit u shndërruan në gurë themeltar të lirisë së vendit tonë

Në përvjetorin e masakrës së Lybeniqit, kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ...