akp deri me 5 maj
valamobile
kek
MIT
Airport Adem Jashari
mbpzhr 2018
Fillimi / Lajmet / Hashim Thaçi: Shpallja e Pavarësisë para njëmbëdhjetë vjetëve ishte akti historik
Thaçi: Nëse Kosova Lindore i bashkëngjitet Kosovës me marrëveshje dhe Kuvendi nuk e aprovon, unë jap dorëheqje

Hashim Thaçi: Shpallja e Pavarësisë para njëmbëdhjetë vjetëve ishte akti historik

Kryetari i Kosovës, Hashim Thaçi ka thënë se shpallja e Pavarësisë së Kosovës para njëmbëdhjetë vjetëve ishte akti historik më sublim që institucionalizoi përpjekjet tona për liri. Thaçi ka shkruar se për këtë të arritur të gjithë qytetarët tanë janë meritorë.“I falënderojmë të gjithë miqtë tanë, në krye me Shtetet e Bashkuara të Amerikës, që kontribuan për lirinë dhe pavarësinë e Kosovës. U jemi mirënjohës përjetë”, ka shkruar ai.

Kontrolloni gjithashtu

Avdullah Hoti: nuk ka dakordim e as legjitimet institucional për ta përfaqësuar Republikën në takimin e Berlinit

Avdullah Hoti: Nuk ka dakordim e as legjitimet institucional për ta përfaqësuar Republikën në takimin e Berlinit

Shefi i grupit parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti, ka thënë se për ...