KEK
Fillimi / Lajmet / IKSHPK dhe MSH apelojnë qytetarët që janë testuar pozitiv me virusin të qëndrojnë mbyllur dhe pa kontakte me të tjerët
IKSHPK dhe MSH apelojnë qytetarët që janë testuar pozitiv me virusin të qëndrojnë mbyllur dhe pa kontakte me të tjerët

IKSHPK dhe MSH apelojnë qytetarët që janë testuar pozitiv me virusin të qëndrojnë mbyllur dhe pa kontakte me të tjerët

Instituti Kombëtarë i Shëndetësisë Publike të Kosovës dhe Ministria e Shëndetësisë kanë rekomanduar qytetarët se nëse janë testuar pozitiv me virusin COVID-19 dhe nuk kanë simptoma, të qëndrojnë në shtëpi dhe larg njerëzve të tjerë. Ndër të tjerash u tha se nëse kanë kaluar 14 ditë nga testimi me virusin korona dhe vazhdoni të mos keni asnjë simptomë, pas konsultimit me mjekun mund të vazhdoni me aktivitetet të caktuara duke iu përmbajtur masave anti-COVID. Ky virus ka prekur gjithë botën, teksa numri i të infektuarve në Kosovë është 10 mijë e 247 persona ku 327 qytetarë humbën jetën.

Kontrolloni gjithashtu

Adil Behramaj: Nga 100 deputetët shqiptarë, as 61 prej tyre nuk janë të interesuar që ta mbrojnë luftën e UÇK-së

Adil Behramaj: Nga 100 deputetët shqiptarë, as 61 prej tyre nuk janë të interesuar që ta mbrojnë luftën e UÇK-së

Këshilltari politik i kryetarit Thaçi, Adil Behramaj, pas debatit politik se kush e mbron dhe ...