Limak Kosovo
Fillimi / Lajmet / Isa Mustafa: Nuk ka marrëveshje për bashkëqeverisje me Vetëvendosjen pa u certifikuar rezultati i zgjedhjeve
Isa Mustafa

Isa Mustafa: Nuk ka marrëveshje për bashkëqeverisje me Vetëvendosjen pa u certifikuar rezultati i zgjedhjeve

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës,  Isa Mustafa ka bërë të ditur se nuk do të ketë marrëveshje me Lëvizjen Vetëvendosje për bashkëqeverisje, pa  u certifikuar edhe zyrtarisht  rezultati i zgjedhjeve. Ai ka thënë se me Kurtin  janë pajtuar në shumicën e temave, por që kanë mbetur edhe disa tema të hapura të cilat do të përmbyllën ndërmjet dy liderëve politikë. Kanë mbetur të hapura çështjet e dialogut që nuk janë diskutuar në këto nivele që duhet të diskutohen në nivel të liderëve politikë të LDK-së dhe VV-së. Ka mbetur çështja e marrëdhënieve me jashtë, që po ashtu korrespondon edhe me dialogun, por edhe me orientimet tona eurointegruese dhe euroatlantike. Ka mbetur çështja e ndarjes së përgjegjësive në qeverisjen e ardhshme. Unë tash po flas për një koalicion të mundshëm, nuk mund të flas për një koalicion të kryer, sepse ne jemi në fazën e dialogut dhe të bisedimeve, por për atë duhet të marrim vendim se a pajtohemi për të gjitha çështjet’, thotë ai.

Kontrolloni gjithashtu

Krasniqi: Maskat duhet të jenë obligative, por se aktualisht nuk ka bazë ligjore për t’i dënuar qytetarët

Krasniqi: Maskat duhet të jenë obligative, por se aktualisht nuk ka bazë ligjore për t’i dënuar qytetarët

Deputeti nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, ka thënë se maskat duhet ...