MIT
Airport Adem Jashari
tv dielli
kek
Fillimi / Lajmet / Ish i burgosuri politik dhe pjesëtari i UÇK-së, Rrahman Bahtiri dekorohet me “Urdhrin e Lirisë”
Ish i burgosuri politik dhe pjesëtari i UÇK-së, Rrahman Bahtiri dekorohet me “Urdhrin e Lirisë”

Ish i burgosuri politik dhe pjesëtari i UÇK-së, Rrahman Bahtiri dekorohet me “Urdhrin e Lirisë”

Kryetari i Kosovës, Hashim Thaçi, ka dekoruar sot ish të burgosurin politik, Rrahman Bahtiri, i cili ishte edhe pjesëtar i UÇK-së, me “Urdhrin e Lirisë”. Ai ka shkruar se Bahtiri ishte një veprimtar i spikatur, me vlera të larta njerëzore dhe kombëtare. “Ish të burgosurin politik, Rrahman Bahtiri, i cili ishte edhe pjesëtar i UÇK-së, pas vdekjes e dekorova me Urdhrin e Lirisë. Ai ishte një veprimtar i spikatur, me vlera të larta njerëzore dhe kombëtare, si dhe shumë i përkushtuar për lirinë dhe pavarësinë tonë”, ka shkruar Thaçi.

Kontrolloni gjithashtu

Thaçi: Nuk do të bëjë as favore e as disfavore, por ajo parti që krijon shumicën do të vazhdojë me qeverisjen e vendit

Thaçi: Nuk do të bëjë as favore e as disfavore, por ajo parti që krijon shumicën do të vazhdojë me qeverisjen e vendit

Kryetari i vendit, Hashim Thaçi ka thënë se ajo parti politike që krijon shumicën do ...