Time Kadrijaj thotë se tema e taksës dhe ushtrisë tashmë janë kryer dhe shumë të tjera do të kryhen pa Pacollin

Ish-ushtarja e UÇK-së dhe deputetja e AAK-së, Time Kadrijaj është ftuar nga Gjykata Speciale

Deputetja e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës dhe ish-ushtarja e UÇK-së, Time Kadrijaj do të jetë e ftuara e radhës nga Gjykata Speciale. “Unë jam kontaktuar nga Gjykata Speciale dhe ata që më kanë kontaktuar, kanë menduar që jam në Prishtinë. Ftesë ende nuk më kanë dërguar, vetëm se ma kanë konfirmuar se do të kem një të tillë”, ka thënë Kadrijaj. Së fundi, kjo gjykatë ka ftuar liderin e AAK-së, Ramush Haradinajn dhe kryetarin e Këshillit Kombëtar të Nismës Socialdemokrate, Jakup Krasniqin. Për shkak të kësaj ftese, Haradinaj dha dorëheqje nga posti i kryeministrit.

Kontrolloni gjithashtu

Ministrja, Shvarc dhe kryetarja Osmani paralajmërojnë luftë, në rast se bashkësia ndërkombëtare nuk e ndryshon qasjen ndaj Serbisë

Ministrja, Donika Shvarc ka paralajmëruar luftë, në rast se, sipas mendimit të saj, bashkësia ndërkombëtare …