Covid

Ka vdekur një i infektuar me virusin korona, janë paraqitur 483 raste të reja, janë shëruar, 1 mijë e 196 të infektuar

Ministria e Shëndetësisë, duke u mbështetur në të dhënat zyrtare të Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës,  ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit nga 1 mijë e 598   testime  sa janë bërë në nivel vendi, janë paraqitur 483  raste  të reja me virusin korona. Gjatë kësaj periudhe kohore ka  vdekur një i  infektuar. Po ashtu bëhet me dije se sot janë shëruar 1 mijë e 195   të infektuar. Numri i rasteve aktive,  ka zbritur  në 4 mijë 847   të infektuar aktualë.

 

Kontrolloni gjithashtu

Filloi Konferenca vjetore ndërkombëtare “FSK dhe partnerët 2022”

Filloi Konferenca vjetore ndërkombëtare “FSK dhe partnerët 2022”

Nën organizimin e Ministrisë së Mbrojtjes dhe Shtabit të Përgjithshëm të FSK-së, filloi sot Konferenca …