mbpzhr 2018
Airport Adem Jashari
kek
MIT
Fillimi / Lajmet / Kandidati i PDK-së për kryeministër të Kosovës, Kadri Veseli, ka mbajtur një tubim elektoral në Drenas
Kandidati i PDK-së për kryeministër të Kosovës, Kadri Veseli, ka mbajtur një tubim elektoral në Drenas

Kandidati i PDK-së për kryeministër të Kosovës, Kadri Veseli, ka mbajtur një tubim elektoral në Drenas

Kandidati i PDK-së për kryeministër, Kadri Veseli, gjatë tubimit elektoral në Drenas, ka thënë se fitoret për Kosovën nisin çdo herë nga Drenica, ndërsa fitorja e PDK-së kësaj radhe do të vuloset në Prishtinë, më 6 tetor. Ai në fjalën e tij shpalosi projektin e subjektit që ai drejton ndërsa theksoi që do t’i përkrah të gjitha kategoritë e shoqërisë. ”Projekti i PDK-së është që ta mbajë popullin e bashkuar, të mos i ndajë, të mos i përçajë për të ndihmuar rininë në mënyrë të veçantë. Për t’i përkrahur të gjitha kategoritë e shoqërisë tonë, do të përkrah të gjithë ata që mendojnë të zhvillojnë vendin”. “Do t’i përkrahin pensionistët, do të legalizojnë të gjitha pronat që për dy vite të gjitha këto prona do të legalizohen. Të gjithë do fuqizohen edhe më shumë bashkë me Kosovën me Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Ne duhet të kemi stabilitet politik”, ka thënë Veseli.

Kontrolloni gjithashtu

Në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve deri të enjtën në mesnatë janë rinumëruar 12% pas vendimit të PZAP-it

Alban Krasniqi: Anëtarët e Vetëvendosjes janë duke u kërcënuar dhe shantazhuar nga vëzhguesit në QNR

Zyrtari i Lëvizjes Vetëvendosje, Alban Krasniqi, i është kundërpërgjigjur akuzave të Nismës Socialdemokrate, e cila ...