KEK
Fillimi / Lajmet / Kryeministri, Albin Kurti mban sot mbledhjen e radhës të Qeverisë
Në mbledhjen e parë ceremoniale të Qeverisë, Albin Kurti paralajmëroi shkarkime në ndërmarrjet publike

Kryeministri, Albin Kurti mban sot mbledhjen e radhës të Qeverisë

Kryeministri, Albin Kurti mban sot mbledhjen e radhës të Qeverisë, e cila pritet të filloj në ora 19.00. Gjatë kësaj mbledhje, do të të diskutohet për masat e deritashme antikovid dhe rishqyrtimin e tyre. Pritet që gjatë mbledhjes së sotme, të merret vendim për lehtësimin e masave për gastronominë si dhe të lejohet kthimi në shkolla i nxënësve të ciklit të lart të nivelit parauniversitar.

Kontrolloni gjithashtu

Donjet Bislimi: Është padrejtësi për Kosovën që në krye të ministrisë së Punëve të Jashtme të jetë Donika Schwarz

Donjet Bislimi: Është padrejtësi për Kosovën që në krye të ministrisë së Punëve të Jashtme të jetë Donika Schwarz

Donjet Bislimi nga PDK ka thënë se është padrejtësi për Kosovën që në krye të ...