KEK
Fillimi / Lajmet / Kryetari i Vetëvendosje, Albin Kurti, ka kërkuar nga shqiptarët në Amerikë ta votojnë Xho Bajdenin e jo Donald Trumpin
Kryetari i Vetëvendosje, Albin Kurti, ka kërkuar nga shqiptarët në Amerikë ta votojnë Xho Bajdenin e jo Donald Trumpin

Kryetari i Vetëvendosje, Albin Kurti, ka kërkuar nga shqiptarët në Amerikë ta votojnë Xho Bajdenin e jo Donald Trumpin

Përmes një video-mesazhi, kryetari i Vetëvendosjes, Albin Kurti u ka bërë thirrje shqiptarëve që jetojnë në Amerikë, të mos e votojnë kryetarin aktual, Donald Trump por të votojnë për demokratin, Xho Bajden, në zgjedhjet presidenciale që pritet të mbahen në nëntor të këtij viti. Sipas tij, një votë për Bajden, është një votë për të përforcuar vlerat e përbashkëta të drejtësisë, lirisë, vetëvendosjes dhe mundësive për të gjithë, të cilat gjithmonë kanë lidhur Shtetet e Bashkuara, Kosovën dhe diasporën shqiptare si aleatë të përkushtuar”, ka thënë, Albin Kurti.

Kontrolloni gjithashtu

PDK në Prizren, vlerëson se qeverisja aktuale nga Haskuka është larg përfaqësimit të interesave të qytetarëve

PDK në Prizren, vlerëson se qeverisja aktuale nga Haskuka është larg përfaqësimit të interesave të qytetarëve

Partia Demokratike e Kosovës Dega në Prizren, ka thënë se qeverisja aktuale nga Mytaher Haskuka ...