tv dielli
Airport Adem Jashari
kek
MIT
Fillimi / Lajmet / Kurti: Më Grenellin diskutuam për nevojën urgjente të zhvillimit ekonomik dhe hapjen e mundësive për punësim
Albin Kurti: Edhe nëse trupat e KFOR-it amerikan do të largohen nga Kosova, kjo nuk do të bëhet për shkak të taksës

Kurti: Më Grenellin diskutuam për nevojën urgjente të zhvillimit ekonomik dhe hapjen e mundësive për punësim

Kryetari i Vetëvendosjes, Albin Kurti, njëherësh mandatar për të qeverisur Kosovën, është deklaruar pas takimit që zhvilloi në selinë e kësaj partie me ambasadorin amerikan në Berlin, Richard Grenell. Me të, siç theksoi më herët edhe Grenelli, thotë se ka diskutuar për nevojën urgjente në zhvillimin ekonomik dhe hapjen e vendeve të punës. “Prita ambasadorin amerikan Richard Grenell sot në zyre, bashkë me kryetarin e Kuvendit të Kosovës Glauk Konjufca dhe deputeten Fitore Pacolli. Diskutuam nevojën urgjente për t’u përqendruar në zhvillimin ekonomik dhe hapjen e mundësive për punësim”, shkruan Kurti në Twitter.

Kontrolloni gjithashtu

Haradinaj: Në mesin e mjekëve të ardhur nga Serbia në mund të ketë njerëz të infiltruar nga shërbimet inteligjente

Haradinaj: Në mesin e mjekëve të ardhur nga Serbia në mund të ketë njerëz të infiltruar nga shërbimet inteligjente

Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së, Daut Haradinaj, ka thënë se duhet pasur kujdes nga ...