kek
MIT
Airport Adem Jashari
mbpzhr 2018
Fillimi / Lajmet / Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti premton të investojë 160 milionë euro në arsim dhe 120 milionë euro në shëndetësi
Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti premton të investojë 160 milionë euro në arsim dhe 120 milionë euro në shëndetësi

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti premton të investojë 160 milionë euro në arsim dhe 120 milionë euro në shëndetësi

Lëvizja Vetëvendosje ka mbajtur tubimin qendror elektoral të enjten në komunën e Ferizajt. Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje dhe kandidati për kryeministër, Albin Kurti, ka ftuar qytetarët e Ferizajt që ta votojnë numrin 126 në zgjedhjet e 6 tetor. Kurti ka premtuar se Qeveria e drejtuar nga Vetëvendosje do të investojë 160 milionë euro në arsim dhe 120 milionë euro në shëndetësi. Po ashtu, Kurti ka premtuar se do të ndajnë 8 mijë grante në vlerë prej 80 milionë euro për të rinjtë e talentuar si dhe do ti ndaj 1 mijë bursa për vajzat studente që do të studiojnë në matematikë, fizikë e kimi.

Kontrolloni gjithashtu

Kryeshefi ekzekutiv i sekretariatit të KQZ-së, Enis Halimi ka vizituar vendin ku janë helmuar zyrtarët e KQZ-së

Kryeshefi ekzekutiv i sekretariatit të KQZ-së, Enis Halimi ka vizituar vendin ku janë helmuar zyrtarët e KQZ-së

Kryeshefi ekzekutiv i sekretariatit të KQZ-së, Enis Halimi ka vizituar vendin ku janë helmuar zyrtarët ...