mbpzhr 2018
MIT
Airport Adem Jashari
kek
Fillimi / Lajmet / Kryetari amerikan, Donald Trump, dëshiron arritje të marrëveshjes Kosovë-Serbi gjatë mandatit të tij
Donald Trump ka kërcënuar se do të fillojë sulmet ajrore kundër regjimit të Assadit në Siri

Kryetari amerikan, Donald Trump, dëshiron arritje të marrëveshjes Kosovë-Serbi gjatë mandatit të tij

Kryetari i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Tramp, dëshiron që Kosova dhe Serbia të arrijnë marrëveshje përfundimtare dhe ligjërisht të obligueshme. Ai dëshiron që kjo marrëveshje të arrihet gjatë mandatit të tij. Gazeta serbe “Danas” shkruan se kryetari, Donlad Tramp e dëshiron arritjen e kësaj marrëveshje pasi që në nëntor të vitit të ardhshëm në Amerikë mbahen zgjedhjet presidenciale dhe Trump arritjen e marrëveshjes Kosovë-Serbi do ta përdorte për fushatë. Kjo, sipas Beogradit zyrtar konsiderohet si një plus i madh, për  elektoratin. Ditë më parë zyrtarët në Amerikë kanë reaguar se Serbia përmes ministrit Daçiq, por përpiqet të ndërhyjë jashtëligjshëm në zgjedhje, duke bërë përpjekje ta bind  lobin serb në Amerikë, në mënyrë që ta përkrahë, kryetarin, Donald Trump.

Kontrolloni gjithashtu

Fatmir Limaj thotë se Nisma dhe partnerët e saj do të jenë befasia më e madhe pozitive e zgjedhjeve të 6 tetorit

Fatmir Limaj thotë se Nisma dhe partnerët e saj do të jenë befasia më e madhe pozitive e zgjedhjeve të 6 tetorit

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, njëherësh kandidat i koalicionit Nisma-AKR-PD për kryeministër, Fatmir Limaj, ka mbajtur ...