MIT
kek
akp deri me 5 maj
valamobile
Airport Adem Jashari
mbpzhr 2018
Fillimi / Lajmet / Memli Krasniqi: Edhe në të kaluarën zinin punë militantët partiake, por asnjëherë në mënyrë kaq të drejtpërdrejtë
Memli Krasniqi, thotë se të gjithë ata që i shkelin rregullat e PDK-së do të shkarkohen nga pozita që janë

Memli Krasniqi: Edhe në të kaluarën zinin punë militantët partiake, por asnjëherë në mënyrë kaq të drejtpërdrejtë

Shefi i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi duke folur për zhvillimet e fundit në Kosovë sa u përket punësimeve, ka thënë se është shumë e padrejtë të punësohen familjarët në ndërmarrje publike. “Është shumë dekurajuese për njerëzit që janë në kërkim të një pune. Realisht e ndjen veten keq kur lexon për këto raste si çdo qytetarë tjetër, edhe për faktin se je pjesë e kësaj klase politike”. Edhe në të kaluarën kanë ndodhur punësime partiake, por asnjëherë në mënyrë kaq të drejtpërdrejtë. Kjo çështje duhet të diskutohet edhe në Kuvend dhe të ndiqen dhe parandalohen këto raste.  Krasniqi ka thënë se çdo ditë po takon njerëzit të PDK-së dhe ata janë shumë të shqetësuar për këto raste. “Është paragjykuese se njerëzit e PDK-së janë të punësuar me shumicë në institucione”.

Kontrolloni gjithashtu

Sot në Rahovec shënohet 21 vjetori i daljes se parë publike të UÇK-së në Zonën Operative të Pashtrikut

Sot në Rahovec shënohet 21 vjetori i daljes se parë publike të UÇK-së në Zonën Operative të Pashtrikut

Organizata e Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës në Rahovec bënë të ditur ...