kek
valamobile
Airport Adem Jashari
MIT
mbpzhr 2018
akp deri me 5 maj
Fillimi / Institucionet / MINISTRI BYTYQI PRITI PËRFAQËSUES TË MINISTRISË SË ARSIMIT TË AUSTRISË DHE WUS AUSTRIA NË KOSOVË

MINISTRI BYTYQI PRITI PËRFAQËSUES TË MINISTRISË SË ARSIMIT TË AUSTRISË DHE WUS AUSTRIA NË KOSOVË

Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Shyqiri Bytyqi, ka pritur në takim shefin e Sesionit IV të arsimit të lartë në Ministrinë Federale Austriake të Arsimit, Shkencës dhe Kërkimit, Elmar Pichl, si dhe përfaqësues të WUS Austria, e cila sot shënon 20 vjetorin e fillimit të punës në Kosovë. Ministri Bytyqi ka falënderuar Pichl, i cili ishte edhe udhëheqësi i parë i zyrës së kësaj organizate në Kosovë, për angazhimin e tij, si dhe shtetin austriak që i ka dalë në ndihmë gjithmonë arsimit në Kosovë dhe po vazhdon të japë mbështetje të madhe në të gjitha proceset e rëndësishme përmes projekteve të mëdha. Gjatë këtij takimi, është biseduar për prioritetet që ka MAShT për zhvillimin e arsimit në të gjitha nivelet, ndërsa Ministri ka theksuar nevojën e mëtutjeshme për mbështetje nga partnerët ndërkombëtarë. Elmar Pichl ka shprehur gatishmërinë e Ministrisë Federale Austriake të Arsimit, Shkencës dhe Kërkimit për të vazhduar dhe për ta thelluar bashkëpunimin me MAShT-in.

Kontrolloni gjithashtu

Qeveria miraton koncept dokumentin për Arkivat e Kosovës

Pas propozimit të ministrit të Kulturës, Kujtim Gashi, Qeveria e Kosovës ka miratuar koncept dokumentin ...