MIT
Airport Adem Jashari
kek
mbpzhr 2018
Fillimi / Njoftime / Nasim Haradinaj: Më 11 gusht 2019 në Gllogjan nderohen dëshmorët e kombit Artan Hasanaj dhe Naim Nimanaj
Nasim Haradinaj: Më 11 gusht 2019 në Gllogjan nderohen dëshmorët e kombit Artan dhe Naim Nimanaj

Nasim Haradinaj: Më 11 gusht 2019 në Gllogjan nderohen dëshmorët e kombit Artan Hasanaj dhe Naim Nimanaj

Nënkryetari i Organizatës se Veteranëve të Luftës se UÇK-së, Nasim Haradinaj ka bërë tëditur se me 11 gusht 2019 nderohen dëshmorët e kombit Artan Hasanaj dhe Naim Nimanaj. “Më datën 11 gusht, në orën 11.00 pranë varrezave të dëshmorëve në Gllogjan do bëhën homazhe pranë varreve të këtyre trimava që nuk i ndanë as përndjekjët e UDB-së në kohëne fëmirisë por as vdekja në luftën tonë çlirimtare. Lavdi e përjetëshme heronjëve të Kosovës: Artan Isa Hasanaj & Naim Metë Nimanaj! I lehtë ju qoftë dheu i tokës që aq shumë e deshët, ju dhe dëshmorët e tjerë të kombit”, ka shkruar ai.

Kontrolloni gjithashtu

Më 18 gusht 2019 në Merovë të Tetovës shpaloset pllaka përkujtimore për dëshmorin Shaban Zenuni – Komandant “Hoxhë Merova”

Më 18 gusht 2019 në Merovë të Tetovës shpaloset pllaka përkujtimore për dëshmorin Shaban Zenuni – Komandant “Hoxhë Merova”

Njoftohen familjarët e dëshmorëve, veteranët e luftës së Ushtrisë Çlirimtare Kombëtare, qytetarët dhe bashkëluftëtarët e ...