KEK
Fillimi / Njoftime / Në 22 vjetorin e rënies përkujtohen dëshmorët, Naim Bajraktaraj, Isa Balaj dhe Beqir Mehmetaj
Naim Bajraktaraj

Në 22 vjetorin e rënies përkujtohen dëshmorët, Naim Bajraktaraj, Isa Balaj dhe Beqir Mehmetaj

Sot Bjeshkën e Milishevcit të Komunës së Deçanit, janë përkujtuar dëshmorët Naim Bajraktaraj, Isa Balaj dhe Beqir Mehmetaj, në 22 vjetorin e rënies së tyre në altarin e Lirisë.

Homazhet dhe nderimet janë bërë nga familjarët dhe bashkëluftëtarët e dëshmorëve në vendin e rënies së tyre, si dhe janë vendosur kurora me lule.

Ndërsa sot në 22 vjetorin e rënies publikohet kënga kushtuar dëshmorit të kombit, Naim Bajraktaraj, nga këngëtari i mirënjohur, Fatmir Miroci. Kënga emetohet në orën 21 e 20 minuta në TV Dielli.

 

 

PremiereFatmir Miroci – Kenge per deshmorin Naim BajraktariKenga do te emetohet me date 3 gusht 2020, ora 21 e 20 ne TV DielliVideo projekt i realizuar nga TV DielliKamera: Gazmend AdemajMontazhi: Zamir Qeriqi

Gepostet von TV Dielli am Sonntag, 2. August 2020

Kontrolloni gjithashtu

Sindikata e Infermierëve të Kosovës pritet të mbajë sot konferencë për media lidhur me pagesën e orëve shtesë

Sindikata e Infermierëve të Kosovës pritet të mbajë sot konferencë për media lidhur me pagesën e orëve shtesë

Sindikata e Infermierëve të Kosovës pritet të mbajë sot konferencë për media para Klinikës së ...