KEK
Fillimi / Njoftime / Në moshën 46-vjeçare ka vdekur, Leonorë Shefqet Limani
Në moshën 46-vjeçare ka vdekur, Leonorë Shefqet Limani

Në moshën 46-vjeçare ka vdekur, Leonorë Shefqet Limani

Në moshën 46-vjeçare ka vdekur, Leonorë Shefqet Limani, motra e dëshmorit të kombit, Fatos Limani. Leonorë Limani ka punuar një kohë edhe në Radion Kosova e Lirë, si operatore teknike por edhe folëse. Varrimi i trupit të së ndjerës bëhet sot në varrezat e Prishtinës.

Kontrolloni gjithashtu

Epopeja e UCK-se

Aktivitetet që do të mbahen më 5, 6 dhe 7 mars, për shënimin e “Epopesë së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës”

Shkaku i pandemisë, këtë vit manifestimi i “Epopesë së UÇK-së” do të shënohet më ndryshe. ...