MIT KS
Fillimi / Lajmet / Në Paris është mbajtur takimi i disa kryeministrave të vendeve të Ballkanit dhe zyrtarëve të lartë të BE-së
Në Paris është mbajtur takimi i disa kryeministrave të vendeve të Ballkanit dhe zyrtarëve të lartë të BE-së

Në Paris është mbajtur takimi i disa kryeministrave të vendeve të Ballkanit dhe zyrtarëve të lartë të BE-së

Në Paris është mbajtur takimi i kryeministrave të vendeve  të Ballkanit dhe zyrtarëve të lartë të BE-së, me ç rast është diskutuar lidhur me rrugën e këtyre shteteve pas daljes së Britanisë nga Bashkimi Evropian. Në këtë takim, morën pjesë: kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa,  si dhe kryeministrat e Serbisë, Bosnjës e Hercegovinës, Malit të Zi dhe ish-RJ të Maqedonisë. Serbia në vazhdimësi ka kundërshtuar pjesëmarrjen në takime ku Kosova është prezantuar si shtet me të drejta të plota, por kësaj radhe, kryeministri Vuçiq është ulur në një tavolinë me  Isa Mustafën, për të cilin duket se ka konsideratë si njeri dhe politikan por jo edhe si kryeministër i Kosovës.

Kontrolloni gjithashtu

Cakaj: Asnjëherë nuk kam pa ndonjë hartë e apo plan për të ndarë Kosovën, ata që kanë parë le të flasin

Cakaj: Asnjëherë nuk kam pa ndonjë hartë e apo plan për të ndarë Kosovën, ata që kanë parë le të flasin

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme në Qeverinë e Shqipërisë, Gent Cakaj, ka thënë ...