MIT
kek
mbpzhr 2018
Airport Adem Jashari
Fillimi / Lajmet / Akademi përkujtimore në 20 vjetorin e rënies së dëshmorëve të kombit, Shefki Thaçi dhe Enver Duraku
Nesër mbahet Akademi përkujtimore në 20 vjetorin e rënies së dëshmorëve Shefki Thaçi dhe Enver Duraku

Akademi përkujtimore në 20 vjetorin e rënies së dëshmorëve të kombit, Shefki Thaçi dhe Enver Duraku

Më rastin e 20 vjetorit jubilar të rënies heroike të dëshmorëve të kombit Shefki Thaçi dhe Enver Duraku të enjten më 28 mars 2019 mbahet Akademi përkujtimore në Shtëpinë e Kulturës “Muhamet  Malsori” në Krushë të Madhe. Kujtojmë së ata kanë rënë heroikisht në betejën e Dobërdelanit në mbrojte të pozicioneve pararojë të civilëve të strehuar në luginën e fshatit Pagarushë ashtu siç u zotuan e përmbushën obligimin e betuar para flamurit kuq e zi për atdheun e shenjtë.

Kontrolloni gjithashtu

Fatmir Limaj thotë se Nisma dhe partnerët e saj do të jenë befasia më e madhe pozitive e zgjedhjeve të 6 tetorit

Fatmir Limaj thotë se Nisma dhe partnerët e saj do të jenë befasia më e madhe pozitive e zgjedhjeve të 6 tetorit

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, njëherësh kandidat i koalicionit Nisma-AKR-PD për kryeministër, Fatmir Limaj, ka mbajtur ...