Nesër shënohet 19-vjetori i Epopesë së Dukagjinit

Nesër shënohet 19-vjetori i Epopesë së Dukagjinit

Nesër me datën 24 mars, shënohet 19-vjetorit i Epopesë së Dukagjinit – fillimit të luftës frontale të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës në këtë zone të Kosovës, Ditës së Dëshmorëve të kësaj zone, si  dhe 18-vjetori i fillimit të bombardimeve NATO-s përkrah popullit të Kosovës, në këtë luftë çlirimtare.  Kjo është bërë e ditur përmes një njoftimi për media nga AAK-ja. Manifestimi mbahet në Gllogjan dhe Deçan.

Kontrolloni gjithashtu

Deputeti i PDK-së, Elmi Reçica në krye të një delegacioni ka zhvilluar një vizitë zyrtare në Kuvendin e Republikës së Shqipërisë

Deputeti i PDK-së dhe anëtar i Komisionit Parlamentar për Integrim Evropian,  Elmi Reçica së bashku …