KEK
Fillimi / Lajmet / Opozita thonë se Albin Kurti po e përdorë reciprocitetin me Serbinë për të manipuluar me qytetarët
Opozita thonë se Kurti po e përdorë reciprocitetin me Serbinë për të manipuluar me qytetarët dhe konsum të brendshëm

Opozita thonë se Albin Kurti po e përdorë reciprocitetin me Serbinë për të manipuluar me qytetarët

Paralajmërimeve të qeverisë Kurti për rikthimin e reciprocitetit ndaj Serbisë nuk po i besojnë nga opozita. Në PDK dhe AAK thonë se kryeministri Kurti po e përdorë këtë vetëm për të manipuluar me qytetarët dhe konsum të brendshëm. Ndërkohë, Bashkimi Evropian po kërkon nga institucionet e Kosovës të përmbahen nga veprimet që janë të dëmshme për normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Zëdhënësi i këtij institucioni, Peter Stano thotë se qeveria e re duhet të angazhohet në mënyrë konstruktive për vazhdimin e dialogut me Serbinë.

Kontrolloni gjithashtu

Arben Gashi: Saranda Bogujevci po keqpërdoret nga Vetëvendosje me qëllim të viktimizimit të saj për përfitime politike

Arben Gashi: Saranda Bogujevci po keqpërdoret nga LV-ja me qëllim të viktimizimit të saj për përfitime politike

Deputeti i LDK-së, Arben Gashi në një konferencë për media para gazetarëve ka folur për ...